Круминьш Арнис

Дата рождения: ???
История:

Arnis Krūmiņš

Сезоны

Год Амплуа Турнир Команда Комментарии
1966 игрок Турне команд 1966 сб.Латвии
1964 игрок Кубок ВЭФ 1964 ВЭФ
1963 игрок Первенство ВЦСПС 1963 ВЭФ
1963 игрок Кубок ВЭФ 1963 ВЭФ
1960 игрок - ВЭФ

Документы

Заголовок Источник Описание Месяц/Год Ссылка
1960-08-05vef.jpg Latvijas regbija vesture https://www.facebook.com/photo/?fbid=10218656434912958&set=pcb.2912303369099125 05.08.1960
1962-07-12sports.jpg Sports (Латвия) Regbijs

Pirmo reizi pie mums viesojās gruzīnu regbija komanda. Daudzi rīdzinieki noskatījās ši interesanta sporta veida sacensību, kas soli pa solim iekaro popularitāti mūsu galvas pilsētā.

Attāli: Sacenšas VEF un Tbilisi Lauksaimniecības Institūta regbija spēlētāji. Ar 12:6 uzvarēja vefieši.

V. PRIKUĻA fotoattēls

Сборная Грузии по регби приехала к нам впервые. Многие рижане наблюдали за этим интересным спортивным соревнованием, которое постепенно набирает популярность в нашей столице.

На фото: соревнуются регбисты ВЭФ и Тбилисского сельскохозяйственного института. Со счетом 12: 6 выиграли «Вефис».

Фото В. ПРИКУЛИС
12.07.1962
1963-09-22pj.jpg Padomju Jaunatne (Латвия) REGBISTU TURNĪRS SĀCIES
(Pa telefonu)
Tbilisi sācies Vissavienības sešu spēcīgāko regbija ko mandu turnīrs, kas turpļņā sies līdz 30. septembrim. Mū su republiku šajās sacensībās pārstāv VEF regblstl. Kopā ar viņiem turnīrā cīnās «Burevestņlk», «Trūd», «Spartaks» (visi no Maskavas) un Ukrainas «Avangards». Mūsu republikas godu ša jās neoficiālajās PSRS meistarsacīkstēs aizstāv J. Kosarevs, G. Satiks. J. Spakovskls, A. KuprlJanovs. A. Ši liņš, A. Ozols, V. Melkšāns. V. PJusņins. V. Martlnsons. Z. Krūmiņš, J. Lielmanis, Z. Krēmanls, A. Krūmiņš, E. Smlldzlņš. I. Semušklns, P. Pāss. I. Purvlņš. I. Rudens un J. Vinogradovs. Pirmajā spēle VEF regblstu pretinieks bija Gruzljas «Gantladi» vienība. Spraigā ciņa beidzās ar nelielu mājinieku pārsvaru 16:14. Maskavas «Burevestņlk» pieveica ♦Spartaku» ar 19:14. bet «Trūd» sagrāva Odeeas «Avangardu» 69:0.
A. Eihe
22.09.1963
1966-07-08valmiera.jpg Liesma (Валмиера) Uzvar čehi

Valmieras_ pilsētas stadionā notīka starptautiska spēle regbijā. 'l`ikās Prāgas AZKG un 'Latvijas PSR VEF regbijisti. Spēles galvenais tiesnesis, viesu komandas kapшт: Ļičko.

Bumbu spēlē ievadīja rīdzinieki. Pirmajās minūtēscīņa risinās mūsu aizsardzības zonā. Viesu rokas cieši tur bumbu. Tā pamazām, bet neatlaidīgi tuvojas laukuma stūrim, kur par bumbas piezemēšanu tiek piešķirti 3 punkti. 18. minūtē rezultāts jau ir 6:0 čehu labā. Tad bumba nokļūst pie Grāvmaņa. Tas ar skaistuizrāvienu dodas uz priekšu. veiksmīgas saspēles ar Vinogradoaru, un rezultāts kļūst 3:6." ` i

Regbījā ir H veida vārti. lesitot bumbu apakšējā daļā, komanda gūst 3 punktus, augšējā -p 2 punktus. „Grāvmanis paaugstina rezultātu uz 5:9. Pēc viesu sekmīga uzbrukuma Vrzau gūst vēl trīs punktus. Tā ar 12:5 beidzas pirmais puslaiks. _.

2. spēles daļā rīdzinieki mazliet aktivizējušies. Bet viesu spēlētāji ir ātrāki, un mūsu puiši bieži zaudē bumbu. Cetras minūtes pirms spēles beigu signāla rezultāts ir 18:11._ Tā ar Prāgas AZKG komandas uzvaru arī beidzās ši spēle.

Viesu komandā ir daudz pieredzējušu regbijistu. Piemēram, Vrzau, Kadlejs un Masmanis. Mums laukumā aktīvākie bija brāli Arnis un- Zigis Krūmiņi, Grāvmanis, Vinogradovs un komandas kapteinisi Martinsons _(ar 21ļ numuru);

D. Klāva

Чехи побеждают

На городском стадионе Валмиеры состоялся международный матч по регби. Регбисты Пражского АЗКГ и ВЭФ Латвийской ССР. Главный судья игры, капитан гостей: Личко.

Мяч в игру внесли Рижане. В первые минуты бой состоится в нашей зоне обороны. Гости крепко держат мяч. Они постепенно, но верно приближаются к зачетному поля, где за приземление мяча начисляется 3 очка. На 18-й минуте результат уже 6:0 в пользу чехов. Затем мяч достигает Гравманиса. Он движется вперед с прекрасным прорывом, удачно играет Виноградов, и результат становится 3:6

Гравманис увеличивает результат до 5:9. После удачной атаки гостей Врзау набирает еще три очка. Таким образом, первая половина завершилась со счетом 12:5.

Во 2-й части игры рижаны более активны. Но гости быстрее играют, и наши ребята часто теряют мяч. За четыре минуты до конца игры результат сигнала 18:11. Так закончилась эта игра победой пражской команды AZKG.

В гостевой команде много опытных регбистов. Например, Врзау, Кадлей и Масманис. Самыми активными для нас на поле были братья Арнис и Зигис Круминс, Гравманис, Виноградов и капитан команд Мартинсон (с номером 21).

Д. Клава
08.07.1966
1970-07-19sports.jpg Sports (Латвия) SĀKĀS PIRMS DESMIT GADIEM...

1960. gada 12. maijā... Saule jau sen bija paslēpusi pēdējo sniegu. Sausu smilšu vērpetes virpuļoja pār vielām, kur hokeja cienītāji lauza nūjas. «Tagad te lauzīs kaulus,» mazliet pārspīlēti jautri spriedelēja VEF puiši, kas pulcējās rūpnīcas sporta laukumā uz pirmo regbija treniņu. Cits bija atnācis kaut kur lasītās vai fotouzņēmumos redzētās neparastās cīņas dēļ. Kā tad īsti ir? Dažus vilināja iespējamā siava, kura visai ātri apvelta ikviena jauna sporta veida aizsācējus. Viens otrs ieradās fabrikas laikraksta mudinājumu ieinteresēts. Bija jaunieši futbola zābakos, kāds pat aizkustinoši baltās čībiņās. Citi zem svītera viika divus kreklus drošs paliek drošs. Daži tērpās itin pludmaliski. Jā, Maskavas Augstākās tehniskās skolas absolventa Vladimira Martinsona neatlaidīgie mudinājumi organizēt komandu bija atraduši dzirdīgas ausis. Pa vidu raibajam baram grozījās VEF basketbola meistarkomandas spēlētājs, sporta meistars Sigurds Krastiņš, kas aprīlī piedalījās pirmajā Vissavienības regbija treneru seminārā Adlerā. Komandējums jāattaisno, tāpat attiecīgais dokuments par kursu beigšanu. Tā sākās. leradās cīkstoņi; bokseri, svarcēlāji, arī d/.ži sportā «nepiešaudīti» enerģijas un vīrišķības pārpilni puiši. Sajūsma . . . dila strauji. Izrādījās, ka par katru grūdienu, sitienu, belzienu var saņemt tādu pašu pretī. Ja tevi nesoda noteikumi, tad «atspēlējas» pati spēle. Kur nomazgājies nebija. Regbija romantika dūžiem pagaisa pāris stundās. Visai samulsuši viņi, jaunā sporta veida iesācēji, devās mājup.

Uz nākamajām nodarbībām ieradās krietni sīkāks pulciņš. Slavenā angļu spēle gausi ļāva iemācīties savu ābeci. Bet, kad 1960. gada 5. augustā «Dinamo» stadionā pretī uzaicinātajai Maskavas vienībai stājās VEF regbisti, tribīnes pildīja pāris tūkstoši skatītāju. Eksotika! Regbijs!

Regbija cpčla radusies 1823. gadā Anglijā. To spēlē ar ovālu bumbu, kas japiedabū pie zemos aiz nretinieka laukuma gala līnijas. Ja šo aptuveni 490 gramu smago «gurķi» piezemē izcīnīti trīs punkti. Un vel tiesības izdarīt sitienu pa vārtiem. Tas savukārt var dot vēl divus punktus. Pretinieku drīkst kavēt visādi. Noteikumos nav rakstīts, ka aizliegts kost, tomēr neviens pat nemēģina. Regbijs nebūt nav rupja spēle, par kājas priekšā likšanu nobaida no laukuma.

No pirmajiem treniņiem pirms desmit pavasariem līdz šodienai regbijam Rīgā pa īstam uzticīgi palikuši brāļi Arnis un Zigismunds Krūmiņi, tāpat Andris Breikšs. Be» pašreizējais regbija komisijas priekšsēdētājs Vladimirs Martinsons un vēl joprojām spēlējošais Latvijas čempionvienības treneris Andris Ozols bijuši klāt pašās pirmajās ugunskristībās.

Vefieši saka. Neatlaidīgi «kapājās» pāris gadus, līdz Rīgā parādījās otra komanda. Jau 1963. gadā rīdzinieki noriskēja piedalīties PSRS spēcīgāko arodbiedrību komandu turnīrā, kur... nepalika pēdējā vietā. Sākās «Daugavas» meistarsacīkstes. Tikai divus gadus vefienem nācies atdot pirmo vietu topošajiem aviācijas inženieriem un vagonu būvētājiem.

Pirmās Latvijas meistarsacīkstes 1968. gadā. Čempions VEF! Tāpat 1969. gadā. 1970. par titulu sacensības 14. maijā sāka seotinas komandas: VEF, RVR, CAII, «Baltika», RETR RGKK, RPI. Visas šīs vienības organizējuši kādreizējie vefieši: Viktors Krēsliņš, Arnolds Spāde, Aleksandrs Kuprijanovs un citi. Mači solās būt sīvāki nekā iepriekšējos gados. Taču tikai tā republikas regbisti var cerēt uz sekmīgu startu PSRS meistarsacīkstēs (pagaidām otrajā grupā). Jūlija beigās rīdzinieki sāks cīņas Panevēžā, kur, sacenšoties ar Vilnas «Dzelzs Vilkiem», Ļeņingtadas «Spartaku» un KPFSR pārstāvjiem, jāiegūst viena no divām ceļazīmēm uz finālu. Vai jau šogad izdosies «pārkāpt» augstākajā grupā? Kas to lai zina. Pārāk gausi no bērnu autiņiem tīstās ārā atlētiskais, vīrišķīgais, aizraujošais sporta veids. Citur straujāk. Labi laukumi mums tagad ir divi. Nav vairs jābraukā uz Biķernieku mežu, Lucavsalu vai jāpulcējas Ķīšezera krastā, lai patrenētos. Tomēr regbija «republikas ģeogrāfija» pagaidām nepaplašinās. Nav pat noskaidrots, kam īsti nāktos ražot nepieciešamo inventāru, kaut vai pēc to četru bumbu parauga, kuras vēlīgi piešķir komandai PSRS meistarsacīkšu dalībniecei. Bet normālā treniņā diviem spēlētājiem pienāktos viena bumba! Lai cik dīvaini, tomēr regbija spēle kļūst arvien populārāka. Daudzi jauni cilvēki, pamatotāk vai nepamatotāk, vairs nemīl uzdoties par bokseriem vai futbolistiem, bet saka: esmu regbists. Sim spēka un drosmes pilnajam apzīmējumam esot liela nozīme ne tikai meiteņu acīs. Tiesa, ja par regbistu skaitītos ikviens, kurš kaut pāris reižu piedalījies grūtajos, bet aizraujošajos treniņos, tad spēlētāju skaits republikā pārsniegtu tūkstoti. Maz! Bet patiesībā aktīvi spēlējoši, ne tikai pēc dokumentiem, šodien ir 249. Kurš noapaļos skaitli? Bet minēiie ir īsti vīri. Viņi treniņos un spēlēs kritīs un celsies sniegā, slīdēs un mirks dubļos, cīnīsies ar putekļiem un vēju, bet neatlaidīsiet. Kārtīgi regbisti savā sporta veidā sen atteikušies no brutālā spēka prieka, bet augstu vērtē vīrišķību. Nevis nodarīt sāpes, bet nebīties no tām! Aiznest bumbu, piezemēt to vienalga cik stiprs pretinieks stātos ceļā! Paņēmienu daudzveidīgums, :emaņas, spēles gudrības nav iemantojamas tikai pacietīgā, aizrautīgā darbā. Lai varētu līdzvērtīgi sacensties ar labākos apstākļos esošām komandām, jāapgūst pieredze. Pirms pieciem gadiem 1965. pirmajā starptautiskajā mačā rīdzinieki Valmierā zaudēja Prāgas «Spartakam-AZKG» ar «sausu» rezultātu. Šodien mūsējo uzvaru sarakstā ir veiksmes pār Bulgārijas vicečempioniem, pār VDR labāko vienību Hennigsdorfas «Stahl» un vēl citām komandām, šķiet, tieši spēlēs ar ārzemju vienībām mūsu puiši var rast tik nepieciešamo rūdījumu, apgūt dažādus taktikas variantus, veidot tādu «rokrakstu», kas līdzētu pieveikt tuvākos sāncenšus PSRS meistarsacīkstēs. Sportistu mazliet ironiska paruna pauž: «Kad būsi augstākajā grupā, radīsies arī apstākļi, pagaidām iztiec . ..» Veiksme uzsmaida nenogaidītājiem, meklētājiem. Regbisti šobrīd ir tādi. Un, jādomā, tāpēc Liepājā dibinātā komanda izturēja tikai vienu sezonu. Vai pagājušajā rudenī Bauskā notikušās Vissavienības meistarsacīkstes neradīja interesi? Stadionā bija daudz jaunatnes, kas vēlējās «iemēģināt roku». Tāpat Rīgā.

Varbūt par regbiju nevajadzētu tik daudz runāt. Sak, lai ar to nodarbojas, kas vēlas. Nākotne tam nekāda īpaši spožā pagaidām nav gaidāma. Bet vai regbijā neslēpjas viena no mūsu vēl neatklātajām jauniešu dinamiskas fiziskās sagatavošanas iespējam? Slaveni basketbolisti un vieglatlēti savas gaitas sākuši kā regbisti. Francijā un Anglijā to spēlē skolās. Citās valstīs aizraujošā sporta veida popularitāte pieaug apbrīnojami strauji. Vadošajās vienībās tiek pat rīkoti atklāti konkursi uz tā dēvētajām «brīvajām vietām» komandā. Cehoslovakijā regbistu himna ir viena no populārākajām dziesmām, radio un televīzija regulāri pārraida reportāžas; zēnu sapņos regbijs sācis dalīties ilgās par hokejistu slavu. Regbijs sākumā neprasa sarežģītu tehniku, bet ir ļoti emocionāls. Veiklība, spēks un izturība vienojas un attīstās it kā nemanot.

Desmit gadi ... Viduvēja reklāma, kripatiņa atsaucības, daudz neatlaidības un entuziasma, šobrīd regbijam pie mums vēl nav skaļu panākumu, bet jau ir neapšaubāma piekrišana. Tikai neinformēti cilvēki var domāt, ka regbijs ir «kaulu laušana» un «galvu skrūvēšana». Situāciju negaidītums, piemērota paņēmiena izvēle, prasme noturēties kājās un neatlaist bumbu tā ir cīņa par izturību, pret gļēvumu.

Sākās pirms desmit gadiem . ..

O. Gailītis

НАЧАЛОСЬ ДО ДЕСЯТИ ЛЕТ ...

12 мая 1960 года ... Солнце давно скрыло последний снег. Сухой песок закружился над субстанцией, в которой хоккеисты сломали клюшки. «Теперь здесь будут переломаны кости», - несколько преувеличенно рассудили ребята из ВЭФ, собравшиеся на заводском спортивном поле на первую тренировку по регби. Другой приехал куда-то из-за необычной борьбы, которую он читал или видел на фотографиях. Как это на самом деле? Некоторых привлекла возможная сиава, которая довольно быстро одарела новичков в любом новом виде спорта. Друг друга подошли к фабричной газете, подстегивая заинтересованные. Были молодые люди в футбольных бутсах, кто-то даже в трогательных белых тапочках. Два других свитера под свитером останутся в безопасности. Некоторые одеваются очень пляжно. Да, упорные призывы выпускника МГТУ Владимира Мартинсона организовать коллектив остались без внимания. Сигурдс Крастиньш, игрок команды чемпиона ВЭФ по баскетболу и чемпион спорта, принял участие в середине пятнистой перекладины. Миссия должна быть обоснована, как и соответствующий документ по окончании курса. Это началось. появились борцы; боксеры, штангисты, а также некоторые парни, полные энергии и мужественности, «непроверенные» в спорте. Возбуждение. . . Дила быстро. Оказалось, что за каждый толчок, удар, стук можно получить то же самое взамен. Если вас не наказывают правила, то «играется» сама игра. Где не было мытья. Романтика регби для тузов блекнет за пару часов. Смущенные, они, новички в новом виде спорта, отправились домой.

На следующие уроки прибыла гораздо меньшая группа. Знаменитая игра на английском медленно позволила вам выучить алфавит. Но 5 августа 1960 года, когда регбисты ВЭФа встретились на стадионе «Динамо» с приглашенным московским отрядом, трибуны заполнились парой тысяч зрителей. Экзотика! Регби!

Регби cpčla родился в 1823 году в Англии. В него играют овальным шаром, который нужно нажимать на нижнем конце квадрата. Если эти «огурцы» весят около 490 грамм, выигрывают три очка в грунт. И еще одно право забить гол. Это, в свою очередь, может дать еще два очка. Противнику можно помешать любым способом. В правилах не сказано, что кусаться запрещено, но никто даже не пытается. Регби - отнюдь не грубая игра, он боится поставить ногу перед полем.

Братья Арнис и Зигизмунд Крумини, а также Андрис Брейкшс остались верны с первых тренировок десять весенней давности до сегодняшнего регби в Риге. Будь »нынешний председатель комиссии по регби Владимир Мартинсонс и все еще действующий тренер сборной Латвии Андрис Озолс присутствовали на самом первом боевом крещении.

Говорят вепсы. Они упорно «зависали» пару лет, пока в Риге не появилась вторая команда. Уже в 1963 году рижане приняли участие в турнире сильнейших профсоюзных команд СССР, где ... не остались на последнем месте. Начался чемпионат Даугавы. Всего за два года Vefienem пришлось уступить первое место будущим авиационным инженерам и вагоностроителям.

Первый чемпионат Латвии в 1968 году. Чемпион ВЭФ! Также в 1969 г. 14 мая 1970 года борьбу за звание стартовали следующие команды: ВЭФ, РВР, ЦАИИ, «Балтика», РЭТР РГКК, РПИ. Все эти отряды организовали бывшие вефианцы: Виктор Креслиньш, Арнольд Спаде, Александр Куприянов и другие. Матчи обещают быть более ожесточенными, чем в предыдущие годы. Однако надеяться на успешный старт в чемпионате СССР (пока во второй группе) могут только регбисты республики. В конце июля рижане начнут бои в Паневежисе, где, соревнуясь с представителями вильнюсских «Железных волков», ленинградского «Спартака» и СССР, необходимо получить один из двух билетов на финал. Удастся ли «пробиться» в высшую группу уже в этом году? Кто знает. Спортивный, мужской, захватывающий вид спорта слишком медленно развивается из детских подгузников. В другом месте быстрее. Теперь у нас есть два хороших квадрата. Вам больше не нужно ехать в Бикерниекский лес, на Луцавсалу или собираться на берегу Кишэзерс для тренировок. Однако «республиканская география» регби пока не расширяется. Непонятно даже, кому на самом деле придется производить необходимое снаряжение, хотя бы по образцу из четырех мячей, которые добровольно отдаёт команде участник чемпионата СССР. Но при обычной тренировке два игрока получают по одному мячу! Как это ни странно, игра в регби становится все более популярной. Многие молодые люди, справедливо или ошибочно, больше не любят притворяться боксерами или футболистами, а говорят: «Я играю в регби». Знак полной силы и мужества важен не только в глазах девушек. Но если бы все, кто хотя бы пару раз участвовал в сложных, но увлекательных тренировках, были регбистами, то количество игроков в республике превысило бы тысячу. Маленький! Но по факту активно играющих не только по документам, сегодня 249. Кто округлит цифру? Но это настоящие мужчины. Они будут падать и подниматься в снег во время тренировок и игр, скользить и мелькать в грязи, сражаться с пылью и ветром, но вы не отпустите. Известные регбисты давно отказались от радости грубой силы в своем виде спорта, но при этом ценят мужественность. Не обижать, но и не бояться! Бери мяч, приземляй его, независимо от того, насколько силен твой противник! Разнообразие приемов: эмма, игровая мудрость не может быть приобретена только в терпеливой, увлеченной работе. Чтобы иметь возможность соревноваться на равных с лучшими командами, необходимо набираться опыта. Пять лет назад в первом международном матче 1965 года рижане проиграли «Спартакам-АЗКГ» из Праги с «сухим» результатом. Сегодня в нашем списке побед над вице-чемпионами Болгарии, над лучшей командой ГДР в Хеннигсдорфе и другими командами, чтобы помочь победить ближайших соперников в чемпионате СССР. Немного ироничное высказывание спортсменов звучит так: «Когда ты в высшей группе, на время тоже будут возникать условия. .. »Успех улыбается неожиданностям, ищущим. Регби сейчас такой. И, наверное, поэтому созданная в Лиепае команда просуществовала всего один сезон. Неужели всесоюзный чемпионат в Бауске прошлой осенью не вызвал интереса? На стадионе было много молодежи, желающей «попробовать свои силы». Также в Риге.

Может, не стоит так много говорить о регби. Говорят, что это делают те, кто хочет. Никакого особенно светлого будущего не наступило. Но не является ли регби одной из наших неизведанных возможностей динамичной физической подготовки для молодежи? Известные баскетболисты и спортсмены начинали свою карьеру как игроки в регби. Во Франции и Англии в нее играют в школах. В других странах популярность этого увлекательного вида спорта стремительно растет. Ведущие подразделения даже проводят открытые конкурсы на так называемые «вакансии» в команде. В Чехословакии гимн регби - одна из самых популярных песен, которую регулярно передают по радио и телевидению; В мечтах мальчиков регби начало разделять тоску по славе хоккеистов. Регби сначала не требует сложной техники, но очень эмоционально. Ловкость, сила и выносливость сходятся и развиваются как бы незаметно.

Десять лет ... Посредственная реклама, много отзывчивости, много упорства и энтузиазма, на данный момент регби у нас пока не пользуется большим успехом, но уже есть неоспоримое согласие. Только неосведомленные люди могут думать о регби как о «ломке кости» и «скручивании головы». Неожиданные ситуации, выбор подходящей техники, умение держать ногу и не выпускать мяч - это борьба на выносливость, против трусости.

Началось десять лет назад. ..

О. Гайлитис
19.07.1970
1984-11-21sports_rvr.jpg Sports (Латвия) Tā turpināt!

1964. gada 30. oktobrī VEF stadionā notika jaunizveidotās RVR regbija komandas pirmais treniņš. Vairums interesentu bija citu sporta veidu pārstāvji, kas aktīvo sportošanu bija jau beiguši. Skolotāju pienākumus uzņēmās VEF komandas regbisti ’ V. Mārtinsons, A. Ozols, Z. un A. Krūmiņi.

Panākumi nebija ilgi jāgaida jau pirmajā sezonā komanda Rīgas čempionātā ieguva otro vietu. Kopš tā laika vagonbūvētāji vienmēr ir republikas vadošo komandu skaita. Veiksmīgākā komandai bija 1966. gada sezona RVR regbisti ieguva Rīgas čempionu un Rīgas kausa īpašnieku titulus, viesojās CSSR un Bulgārijā. Vēlāk republikas čempionātos komandai gan nācās samierināties ar «mūžīgo» otro vietu, dažreiz ierindoties arī trešajā. Vagonbūvētāji ir daudzkārtēji republikas kausa izcīņas finālisti (arī šogad) un PSRS kausa izcīņas dalībnieki.

Lielu vērību RVR regbija sekcijā pievērš jauniešiem. Rūpnīcā ir četras jauniešu komandas ar regbiju šeit var sākt nodarboties jau 10—12 gadus veci zēni. RVR jaunie regbisti ir vairākkārtēji republikas čempioni. 1979. gadā viņi guva ievērojamu panākumu arī Vissavienības sacensībās 4. vieta PSRS čempionātā. Sekmīgi strādājot ar jaunajiem regbistiem, RVR komandai ir izdevies izaudzināt 12 sporta meistarkandidātus. Vairāki no viņiem ir spēlējuši PSRS čempionātos mūsu vadošo vienību (VEF un RAF) sastāvos. Šogad Sauļos RAF komandā spēlēja arī I. Hrupalo, M. Plinta, S. Stroganovs un J. Balodis visi RVR pārstāvji.

Pēc ražena darba pelnīti svētki. RVR regbisti atzīmēja savas komandas 20. gadadienu. VEF stadionā komandas veterāni sacentās ar pašreizējiem komandas spēlētājiem. Spožajā .novembra saulē it kā atguvuši jaunību, veterāni aizrautīgi aizvadīja visu spēli un svinēja uzvaru ar 25:14.

Pēcpusdienā jubilejas vakars, kurā piedalījās arī rūpnīcas direktora vietnieks A. Solovjovs, sporta kluba priekšsēdētājs B. Adjutovs. Labu noskaņojumu veicināja LPSR regbija federācijas atzinības raksti aktīvākajiem regbistiem un FKSK Atzinības raksts par ieguldīto darbu regbija attīstībā republikā komandas vadītājam A. Spādem. Tad «trofeju» izstāde krekli, balvas, fotogrāfijas, filmu un diapozitīvu demonstrēšana, kas ieinteresēja visus.

RVR regbija entuziastu prasme strādāt un atzīmēt savus panākumus ir uzteicama. Tā turpināt!

Laukumā visu spēli ritēja aizraujoša cīņa.

Tagadējie RVR regbisti pirms spēlēs sveica kluba veterānus.
U. Abika foto

Продолжайте хорошую работу!

30 октября 1964 года на стадионе ВЭФ прошла первая тренировка вновь сформированной регбийской команды РВЗ. Больше всего интересующихся людьми были представители других видов спорта, которые уже закончили активный спорт. Обязанности учителей взяли на себя представители команды ВЭФ В. Мартинсонс, А. Озолс, З. и А. Круминьш.

В первом сезоне успехи не заставили себя ждать, команда заняла второе место в чемпионате Риги. С тех пор вагоностроители всегда были в числе ведущих коллективов республики. Самой успешной командой стал сезон 1966 г. Регбисты РВЗ завоевали титулы чемпионов Риги и обладателей Кубка Риги, посетили ЧССР и Болгарию. Позже в чемпионатах республики команде приходилось довольствоваться «вечным» вторым, а иногда и третьим местом. Вагоностроители - многократные финалисты Кубка Республики (тоже в этом году) и участники Кубка СССР.

Секция регби RVR уделяет большое внимание молодежи. На фабрике работают четыре молодежные команды.Здесь могут заниматься регби мальчики 10-12 лет. Новые регбисты RVR - многократные чемпионы республики. В 1979 году они также добились значительных успехов во Всесоюзных соревнованиях, 4 место в Чемпионате СССР. Успешно работая с юными регбистами, команде RVR удалось вырастить 12 кандидатов в спортивные чемпионы. Некоторые из них выступали на чемпионатах СССР в составе наших ведущих подразделений (ВЭФ и РАФ). В этом году в составе Сауляйской команды РАФ также выступали И. Хрупало, М. Плинта, С. Строганов и Я. Балодис - все представители RVR.

Заслуженный праздник после плодотворной работы. Регбисты RVR отметили 20-летие своей команды. На стадионе ВЭФ ветераны команды соревновались с действующими игроками команды. Под ярким ноябрьским солнцем, словно обретая молодость, ветераны с энтузиазмом завершили всю игру и отпраздновали победу со счетом 25:14.

Во второй половине дня юбилейный вечер, в котором также приняли участие заместитель директора завода А. Соловьев, председатель спортивного клуба Б. Аджутов. Хорошему настроению способствовали благодарственные письма федерации регби ЛССР наиболее активным регбистам и благодарственные письма ФСКК за работу, вложенную в развитие регби в республике, для руководителя группы А. Спаде. Затем заинтересовавшая всех «трофейная» выставка футболок, наград, фотографий, фильмов и слайд-шоу.

Способность энтузиастов регби RVR работать и праздновать свой успех заслуживает похвалы. Продолжайте хорошую работу!

На протяжении всей игры происходила захватывающая борьба.

Действующие регбисты RVR приветствовали ветеранов клуба перед играми.
21.11.1984